| Kalone a întrebat:

Astăzi am incercat să instalez iar Windows 7, deoarece am observat că pe Windows 7 CS GO merge mult mai bine, din moment ce pe Windows 7 am 100 fps constant și pe 10 am maxim 60
Problema e că am introdus stickul, setup-ul a ajuns la,, Finishing setup", la ultima din cele 5, după care monitorul nu mai pornea și după ce am așteptat vreo 15 minute am resetat PC-ul, iar apoi setup-ul nu mai dorea să continue.
Am incercat sa reinstalez Windows-ul, am introdus stickul, dar când apas pe Install now, imi apare,, initializing setup" dupa care îmi apare o eroare care spune că nu a găsit fișierele necesare pentru setup și nu pot să fac absolut nimic, am incercat și cu Windows 10 din nou, măcar să-l fac să pornească și îmi dă eroare( cu un DVD cu care am instalat Windows fără probleme in trecut).
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

De ce nu e asta intrebarea?!?
ai incercat sau nu sa setezi v-sync pe ambele windows-uri?!?
ai avut jeforce experienta de rahat instalat pe win 10?
care se "updateaza" la setarile de jocuri si cu toate ca m-am dus explicit si i-am spus sa nu faca nimic, e asa de in AIA A MASII de "destept" ca vine si mi le pune cum vrea el, ca doar este update si TREBUIE SA IMI ARATE CE AU "MUNCIT EI PENTRU MINE", asa ca ei stiu mai bine decat mine ce vreau eu si eu sunt prost... iar asta LA MINE IN CALCULATOR X(
pana l-am dezinstalat in spume

iar csgo nu e cs16, sa faca diferenta daca merge la 100fps
csgo merge binemercic si la 40fps

totusi, trecand peste nervii mei de mai sus, anti-imbecili de nivel inalt de la nVIDIA, vad ca nu mai poti pune windows deloc, asa ca fa urmatoarele 3 chestii:
1. pune-ti rufus, ia iso de windows 10 din el (le ia direct de pe serverele Mircosoft) si apoi pune-l pe un stick... efectiv disk-ul de windows 10 poate fi busit
2. formateaza partitia windows pe care instalezi... NEAPARAT!
3. verifica memoria calculatorului cu memtest86+
http://www.memtest.org/

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Testeaza memoria RAM, respectiv suprafata hard disk-ului, pentru a depista eventuale defecte!

| NLS a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, trebuie sa testezi, daca ai posibilitatea:
un alt HDD sau SSD, alt placuta de RAM, alt stick.

Referitor la eroarea cu "Nu a gasit fisierele necasare", ai creat corect stickul?
Cu Rufus e cel mai indicat, stickul e bine sa fie USB 2.0 daca PC-ul e mai vechi, si trebuie introdus in slotul sau sloturile de sus, de langa slotul PS-2 daca exista.
Deasemenea, foarte important e sa alegi MBR (daca ai BIOS) (sau GPT daca ai UEFI BIOS) si sa alegi sistemul de fisiere NTFS in loc de FAT32.

| DoruLuGaboaie a răspuns:

1.poate problema este ca ai v-sync on care de obicei iti limiteaza fps la 60
2. poate e limitat fps la 60 din cauza placii video, mai ales daca e la laptop cu nVIDIA geforce experience
3.nu ai nevoie de 3 miliarde de fps, mai ales in cs go, 60 sunt suficiente

| Kalone explică (pentru DoruLuGaboaie):

Nu asta era întrebarea...

| DoruLuGaboaie a răspuns (pentru Kalone):

La prima parte este, la restul, ori reinstalezi windowsul ori iti sugerez sa cauti un specialist

| Kalone explică (pentru Bizon95):

Am reusit sa formatez cu un stick facut pe un alt PC, acum caut acel link pentru windows 7 sa fac alt stick, sa formatez iar. Un calvar. Dar mersi de ajutor, ai o funda din partea mea, sanitate!

| Bizon95 a răspuns (pentru Kalone):

Cu placere, sanatate si tie!

| Bizon95 a răspuns (pentru Kalone):

De ce nu e asta intrebarea?!?
ai incercat sau nu sa setezi v-sync pe ambele windows-uri?!?
ai avut jeforce experienta de rahat instalat pe win 10?
care se "updateaza" la setarile de jocuri si cu toate ca m-am dus explicit si i-am spus sa nu faca nimic, e asa de in AIA A MASII de "destept" ca vine si mi le pune cum vrea el, ca doar este update si TREBUIE SA IMI ARATE CE AU "MUNCIT EI PENTRU MINE", asa ca ei stiu mai bine decat mine ce vreau eu si eu sunt prost... iar asta LA MINE IN CALCULATOR X(
pana l-am dezinstalat in spume

iar csgo nu e cs16, sa faca diferenta daca merge la 100fps
csgo merge binemercic si la 40fps

totusi, trecand peste nervii mei de mai sus, anti-imbecili de nivel inalt de la nVIDIA, vad ca nu mai poti pune windows deloc, asa ca fa urmatoarele 3 chestii:
1. pune-ti rufus, ia iso de windows 10 din el (le ia direct de pe serverele Mircosoft) si apoi pune-l pe un stick... efectiv disk-ul de windows 10 poate fi busit
2. formateaza partitia windows pe care instalezi... NEAPARAT!
3. verifica memoria calculatorului cu memtest86+
http://www.memtest.org/