| Marian2314 a întrebat:

astazi am primit un monitor Samsung led si am o problema cu auto adjustment nu stiu cum sa-l opresc mi se schimba culorile pe ecran si nu stiu ce sa fac.Am un buton in spate doar ca nu stiu ce sa setez pe acolo.Ma puteti ajuta in privinta asta?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearca butonul de reset sau din meniu unde scrie resetare sau setarile dinb fabrică.

| LinxCont a răspuns:

Butonul din spate e de tipul joystick, se poate apasa in sus, in jos, la stanga, la dreapta si direct pe mijloc. Alte butoane nu are. Cel mai bine se cauta instructiunile pe google dupa modelul monitorului si se alege un mod care nu regleaza automat luminozitatea sau contrastul.