| badearoby a întrebat:

Salut tpu.Astazi am vrut sa instalez windows 8, mi se instaleaza iar dupa ce se restarteaza imi apare aceasta eroare http://postimage.org/image/t6zzkkrq3/. Cine ma poate ajuta.

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Sigur nu ai scos DVD-ul prea devreme? Mi s-a intamplat si mie asta, parea ca totul e gata si l-am scos aiurea(asta prima data cand am instalat un windows, era XP).
Asigurate ca DVD-ul nu e zgariat.

Daca l-ai luat de pe net si are cr.ack poate sa fie prost crack.uit, sau prost scris pe DVD.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Am cautat eroarea si ai un Release Preview ca si kit si nu un rtm lucru care duce la verificarea compatibilitatii si da incompatibilitate pentru ca versiunea de release nu are toate drivere-le. Recomand sa-ti iei versiunea rtm

| badearoby explică (pentru MeConstantine):

Salut.Acest windows 8 pe care am vrut sa il instalez este versiunea rtm.

| MeConstantine a răspuns (pentru badearoby):

Asta spui tu dar daca citesti acolo o sa constati ca originalul nu da erori ci rtm sau versiuni facute dupa el. Downlodeaza de pe microsoft.technet.com o versiune trial de 90 de zile

| badearoby explică (pentru MeConstantine):

Am incercat si tot nu merge.

| MeConstantine a răspuns (pentru badearoby):

Ai incompatibilitate de hard. Ia un kit de xp formateaza tot hard-ul si reincearca, daca nu merge ramane doar sistemul incompatibil sad

| redlynx90 a răspuns:

Dupa ce l-ai instalat dvd sau dupa pc direct?

| badearoby explică (pentru redlynx90):

Dupa Dvd

| redlynx90 a răspuns (pentru badearoby):

Instaleaza-l dupa windows-ul pe care il ai acum il descarci un professional cum ti-am spus sau RTM o versiune care nu are crack sau alte prostii si apoi o activezi tu gasesti pe net o multime de moduri sa activezi 8-ul si il montezi cu daemon tools sau poweriso si ii dai pe setup.exe din folder dupa care dai install si o sa iti mearga

| redlynx90 a răspuns:

Ai instalat 8 dupa pc sau dupa dvd? ar putea fi o problema daca ai instalat dupa dvd si i-ai dat burn la o viteza mare trebuie normal sa il arzi la cea mai mica viteza iar daca l-ai instalat din pc cred ca ori a avut virusi ori n-au fost toate fisierele in foldere respective ale windows-ului

| redlynx90 a răspuns:

Ia-ti un professional si sa il faci la viteza cea mai mica disponibila de programu tau si sa formatezi in NTFS partitia pe care bagi windows-ul