| Anonymous1995 a întrebat:

Salut TPU,astazi mi-a fost blocat contul de Facebook,ei mi-au cerut un act de identitate,le-am trimis o poza cu buletinul (data de naștere si numele corespund, poza de profil nu aveam) iar la 1 minut mi-a fost trimis inapoi un mail care spunea cam așa : Thanks for your email. It looks like you didn't attach a valid form of identification to your request. We can't verify your account until you submit a copy of a valid form of ID.
Please reply to this email and attach a copy of your ID. Learn more about the types of ID we accept in the Help Center. Trebuie sa le trimit prin mail o poza cu buletinul?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ăia se uită și la poză. Ce să faci? Alt cont.

| Xpressurself a răspuns:

Fa-ti alt cont si pune la varsta 99 de ani.

| Anonymous1995 explică (pentru Xpressurself):

Crezi ca are vreo legatura varsta cu faptul ca imi e blocat contul?

| Xpressurself a răspuns (pentru Anonymous1995):

Daca ti-au cerut sa te legitimezi foarte posibil sa fie asta. fa-ti cont nou cu o noua adresa de email si nu folosi nimic din ce ai folosit inainte, nr de telefon, poze susceptibile sau numai tu stii ce ai facut de le-ai atras atentia. nu uita ca totul este minitorizat pe internet.

| Anonymous1995 explică (pentru Xpressurself):

Eu m-am legitimat iar datele de pe cont corespund cu cele din buletin, normal ar trebui sa-mi fie deblocat contul desi inca nu se intampla asta...