| Adiluk a întrebat:

Astazi mi-am instalat Windows 7 Ultimate pe calculator si nu ma pot conecta la internet... Imi cere drivere pentru Internet dar nu mi le-a dat cand am cumparat Unitatea. Ce pot face pentru a ma putea conecta la internet?

Răspuns Câştigător
| KnightOfNight a răspuns:

Te duci la cinveva si iti descarci driverul placii de retea, asta iti trebuie ca sa te conectezi la internet si ti-l pui pe un CD/stick.Iar celelalte drivere (placa video, sunet, etc) ti le descarci de pe internet dupa aceea, cauti in dxdiag (start-run-dxdiag) modelul componentelor iar apoi direct pe google+driver. Driverul de retea este ethernet controller.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ce placa de baza ai pe acel sistem?

| Adiluk explică (pentru Jipa95):

Pai... Asta:Chipset H61

| Jipa95 a răspuns (pentru Adiluk):

Nu. modelul placii de baza m-ar interesa.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti pune pe un stick Everest, sa vezi ce placa de retea ai. Dupa ce ai vazut modelul, poti intra pe pagina producatorului sa iei acel driver, dupa restart ar trebui sa ai internet, daca e automat sau trebuie configurat! Dupa aceea poti instala Driver Booster pentru celelalte drivere, fara partea de video, acolo instaleaza-l tu, manual, de pe site-ul producatorului. Bafta!

| Adiluk explică (pentru valentin75):

Am instalat everest dar nu gasesc placa de retea..sau denumirea ei

| valentin75 a răspuns (pentru Adiluk):

Te uiti la placa de baza, e incorporata pe placa de baza. Cum se numeste exact placa de baza. Placa de retea o vede separat doar daca ai una montata pe slot!