| AnonimDedicat a întrebat:

astazi mi-am reinstalat windowsul si antivirusul bitdefender mi-a gasit 2 virusi cred : Application.Hacktool.KMSActivator.EA si Application.Hacktool.KMSAuto.BC, le-am bagat in quarantine nu stiu daca am facut bine dar am vazut ca asa trebuie pe niste siteuri si am citit ca astea doua de le-am gasit in PC fura cardurile si ceva de genu, ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Ionut73027 a răspuns:

Anti virusul ti a detectat acel activator de windows de la KMS pe care il folosesti..cumpara o licenta..nu e asa scumpa.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Acelea sunt detectate pentru RTM.Activator din ce imi aduc aminte. Adica iti activeaza windows-ul fara o licenta cumparata. Nu este keylogger care sa iti inregistreze informatiile pe care le tastezi ca sa iti fure vreun card. Prin urmare este relativ inofensiv