| anonim_4396 a întrebat:

aveam laptopul pornit si am scăpat apa pe el, l-am șters(nu l-am închis) după vreo 15 min tot ecranul era de "purici", l-am închis după l-am deschis imediat după 5 Min s-a făcut la fel.Ce trebuie sa fac, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| plopurel a răspuns:

Salutare!
Probabil pana l-ai sters, apa deja intrase in el.
Parerea mea este ca ar trebui sa iti duci laptop-ul la un specialist pentru ca alta varianta nu ai avea. Mult succes!

5 răspunsuri:
| NARCISOng a răspuns:

Cel mai sigur, s-a ars placa sau cipul video al ecranului, iti sugerez sa il incerci si cu un monitor prin portul vga sau mai sigur du-te cu el la un service.

| asdfgsgj123 a răspuns (pentru plopurel):

N-aș putea să-l desfac singur si să-l șterg?

| Daniel_Marius_1991_EMFT a răspuns:

Trrbuie desfacut si sters de apa(mare atentie la circuite, dupa ce al desfaci al stergi cu o carpa moale daca e multa apa si al lasi la uscat fara sa pui uscatoru de par pe el ca al strici)

| plopurel a răspuns (pentru asdfgsgj123):

Nu recomand, e posibil sa gresesti ceva si s-a dus tot laptop-ul. Macar daca-l duci la service, ai mai multe sanse sa iti mearga.

| asdfgsgj123 a răspuns (pentru plopurel):

Acm am fost cu el si mi-a zis ca e placa de baze arsa