| RaduZ20 a întrebat:

Aveti idee de ce imi urca Antimalware Service Executable atat de mult la memory? Este normal? Cand deschid windows-ul, nu este atat de multa memorie ocupata! Aveti aici link-ul de la imagine : https://imgur.com/a/RfmZwS1

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca Windwos Defender face scanare pentru ca PC-ul este in idle, e normal sa creasca utilizarea RAM (dar ar trebui sa fie si ceva activitate pe CPU, care la tine apare cu 0% - insa doar o poza este irelevanta, trebuie monitorizat, poate fix atunci lua o pauza de gustare & suc).

| patrik986 a răspuns:

Depinde de fiecare antivirus cat consuma, de exemplu bitdefender consuma aproape un giga de memorie ram acum cativa ani dar s-a rezolvat problema asta.Cum am zis, depinde de antivirus.