| Skylimit a întrebat:

Aveti vreo idee cand vor aparea inapoi in stoc placile video midrange? Ma uit peste tot si tot ce gasesc decent e un 1060 la 1500 lei care sincer nu prea s-ar merita. Am inteles ca e vorba de ceva ethereum mining dar aveti idee cat va dura criza asta avand in vedere ca Vega se lanseaza la sfarsitul lunii? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| P4N a răspuns:

In 3-4 luni cu stocuri limitate. Sursa Mindfactory.de

4 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Uita-te la un GTX 1050, e in jur de 600 de lei, varianta TI fiind 900.

| Skylimit explică (pentru ElSueno):

Un 1050 e prea slab. As vrea sa iau ceva pentru "viitor" nu ceva pe moment. Daca eram in disperata nevoie de o placa video da, un 1050 ar fi fost super. Dar acum am un 750 ti si din cate stiu diferenta dintre ele 2 nu e worth the upgrade.

| ElSueno a răspuns (pentru Skylimit):

Nu 1050 ci 1050 TI. Daca nu vrei un 1050 TI atunci trebuie sa astepti o reducere la un 1060, a fost la media galaxy la 960 RON dar vad ca nu-l mai au in stoc.

| Skylimit explică (pentru ElSueno):

Daamn 960? Dar da, ar trebui sa astept pana intra inapoi in stoc doar ca am intrebat o estimare cand se va termina avand in vedere ca deficitu asta de placi video e legat cu mining ul asta.