| PringAloe a întrebat:

azi am curatat toata unitatea de la calculator, nu a fost curatata de mai bine de 4 ani, si am scos tot din ea, hdd,ram, placa video, procesor, cd rom, tot, si desigur am scos si toate mufele respective ca altfel nu imi era greu sa curat bine, vreau sa va zic ca folosit o carpa si am mai suflat cu un fel de pai ca sa iasa praful prin spatiile mici si nu accesibile cu carpa, am pus dupa totul inapoi cum era, fir cu fir. vreau sa fiu sincer la un moment dat nu prea am mai stiut care cu care fir trebuia pus, m-am mai uitat pe Youtube etc si am reusit sa pun firele asa cum trebuie, dupa care l-am pornit, a facut odata beep si nu imi arata nimic pe ecran. help me

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Felicitari!
Pentru munca sarguincioasa gen "Noi muncim, nu gandim", te-ai ales cu o gramada de fier vechi! tongue

Ia o punga si du componentele la un service, sa aleaga ce a mai ramas intact, folosibil...
Pentru restul de schimbat, pregateste-ti portmoneul!

| PringAloe explică (pentru Bula):

Ce simpatic esti, daca esti aici sa ajuti esti bine venit, daca esti aici ca sa critici si sa faci pe desteptul iti pot da un bilet de avion catre peleul meu

| PringAloe explică (pentru Bula):

Poza de profil, ti se potriveste de minune apropo

| Bula a răspuns (pentru PringAloe):

Stiu, e "selfie"-ul meu big grin

| RAY a răspuns:

Vezi de memoria ram, scoate si bag-o la loc

| TheRealFantasy a răspuns:

BIOS-ul face acele beep-uri pentru a iti fi mai usor tie sa depistezi problema. Ai mai jos o lista.

https://www.computerhope.com/beep.htm

| PringAloe explică:

Ai crezut prost, Pc-ul respectiv nu este al meu, este al unei verisoare

| IFeelS0Alone a răspuns:

Scoate memoriile ram sau placa video, undeva nu este ceva conectat bine. Daca tot asa face imi dai mesaj pe privat sj iti explic eu fir cu fir unde trebuie bagat.