| oxocle a întrebat:

Azi am incercat sa folosesc Sony vegas si nu mai merge prea bine, inainte mergea perfect. Se blocheaza aproape la fiecare operatiune pe care o fac, de ce?

1 răspuns:
| mariusyk08 a răspuns:

Salut!
Acest program foloseste o cantitate foarte mare de resurse (memorie) si de aceea iti merge greu. De pinde aici de memoria RAM pe care o ai, de ce placa video dispui (memoria ei adica). Verifica si spatiul liber pe partitia unde ai instalat programul pentru ca e un soft greoi si are nevoie de spatiu.
Poti face si o scanare de virusi, dar teoretic sunt alte programe care iti mananca memoria si care ruleaza in background.
Bafta!