| Stefancalin1997 a întrebat:

azi am instalat windows 10 pe pc, toate bune si frumoase pana cand ii dau restart, cand ii dau restart acele bilute se misca foarte greu si dureaza ceva mai mult sa se aprinda, nu dureaza la fel de butin ca la on/off.
Funda!

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te-ar ajuta mult daca ai cumpara un ssd si pe el ai instala doar windows-ul, chiar daca ai un pc mai vechi.

| Stefancalin1997 explică (pentru anonimg):

Totul e nou pe el, hdd-ul azi mi-a venit.

| anonimg a răspuns (pentru Stefancalin1997):

E diferenta de viteza intre un ssd si hdd, chiar daca ambele sunt pe sata 3.
Si da, e diferenta si de pret.

| gelu1970 a răspuns:

Depinde ce configuratie ai.
depinde de cum ai facut instalarea
depinde cum ai optimizat w 10 dupa instalare
daca ai facut update
daca e activat
etc.
nu e suficient sa ai doar componente noi.