| CentyLox a întrebat:

Azi am o problema mai dificila
Am un telefon destul de vechi Samsung galaxy s Vibrant de la Telekom
Cand telefonul porneste apare Animatia de la Boot dar dupa ecranul nu afiseaza nimic
Arata cand se incarca atunci cand telefonul este stins si arata meniul de recovery
Acum voi incerca sa il resoftez. Este o idee buna?
si daca da poate careva sa imi dea link-ul softului original?
Telefonul ruleaza pe Android 2.1 si nu are Download Mode/Odin
Pot prin recovery?
Ms anticipat

9 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Nu face asta!
Descarcă pe PC/laptop wondershare mobile go.
Cuplează telefonul cu cablu usb la laptop, telefonul să fie deschis.
După ce instalezi programul, deschide-l şi lasa aplicaţia să instaleze mobile go în telefon, ecranul va trece de secvenţa de boot! Gata.
Nu uita sa instalezi şi usb driver.

| CentyLox explică (pentru mudokins78):

Poti sa imi dai un link sigur pentru driver? Nu vreau sa fac vreo prostie

| CentyLox explică (pentru mudokins78):

A da si imi cere usb debuging de la telefon dar eu nu vad nimic pe el...

| mudokins78 a răspuns (pentru CentyLox):

Am înţeles.
In setări/despre telefon/la opţiuni dezvoltator trebuia bifată căsuţa cu usb debug. Din păcate tu nu ai cum să faci chestia asta acum.
Bine!
Încearcă atunci să reinstalezi softul cu odin. Intră pe needrom.com
Ăştia trebuie să aibă softul, sau xda developer. E singura şansă. Succes

| CentyLox explică (pentru mudokins78):

Cum intru in download mode fara adb ca eu pot intra doar in recovery Apasand toate butoanele in acelasi timp acelea fiind cele de volum si cel de pornire

| mudokins78 a răspuns (pentru CentyLox):

Stai un pic, te rog.
Revin in 3 minute.

| mudokins78 a răspuns (pentru CentyLox):

Apasă volume down.+power până când apare pe ecran download mode(3-5 secunde)

| CentyLox explică (pentru mudokins78):

Tin sa mentionez ca eu cand vreau sa intru in recovery trebuie sa apas pe butonul de power si cele de volum pana apare logo-ul Samsung. Cand acesta apare trebuie sa dau drumul butonului de power si sa tin apasat doar pe butoanele de volum. Am incercat sa intru in download mode cum ai zis dar telefonul se restarteaza. Si am incercat sa dau drumul butonului de power dar degeaba am incercat tot. Am tot ce imi trebuie de pe needrom.com dar trebuie sa copiez pe card fisierele si nu prea pot sa le copiez pentru ca ecranul nu merge...

| CentyLox explică (pentru CentyLox):

Mersi oricum ca ai incercat sa ma ajuti cred ca o sa il duc la servicewinking