| Davidoiu_Alex_1999 a întrebat:

Azi dimineață am avut o problemă cu pc-ul... Am instalat windows 8. Nu știu dacă vouă vi s-a întâmplat vreodată da' nu știu cum de s-a repornit singur și după îmi dă un blue screen care zice ca "your pc ran into a problem" și după se repornește iar după care la loading screen îmi apare automatic repair și după îmi dă black screen ai nu mai pornește de nicio culoare. Am nevoie rapid de o soluție. (Am încercat să reinstalez windows 7 și se blochează la setup în starting după care nu mai merge nimic).

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

S-ar putea sa ai o problema cu HDD-ul dar nu-s 100% sigur de asta, incearca sa mai instalezi odata windows 7 sau 8 dar de pe altceva, iti recomand sa-l instalezi cu un stick, rapid si simplu!
Daca vrei te ajut sa-ti faci stick-ul cu windows, sa fie bootabil! Incearca totusi 8.1, mai bun si mai rapid decat 8!
Concluzia, mai incearca sa instalezi odata windows 8! Instaleaza-i ultimele update-uri dupa ce l-ai instalat si vezi daca-ti mai face asa!

| Davidoiu_Alex_1999 explică:

Salut! Mersi pentru raapuns! Am incercat si cu un usb bootabil cu Windows 8 dar la fel de greu se instaleaza si mai mult se blocheaza...