|

Salut TPU, azi mi-a venit comanda ( GTX 1060 G1 GAMING 6GB )

Si am reinstalat windows-ul ( am auzit ca trebuie ) mi-am instalat Windows 10 64x

Si cand sa instalez driverul video imi apare asta : http://prntscr.com/drhgbw

14 Raportează Evaluează
14 răspunsuri:
| a răspuns:

Așa, și? Te duci frumos pe pagina producătorului și iei de acolo ultima versiune de drivere. Ce-o fi așa greu?!?
http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pid=5958#dl

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru mihai69):

Ai vazut poza? Ai vazut ca asta am facut si eu?

| a răspuns (pentru Galan_Alex_1977):

Nu; din poză rezultă doar că ai încercat să instalezi UN driver (nu apare nicăieri acolo din ce sursă provine acesta).
Atunci scrie-le un mail și cere-le socoteală. Ai drept de retur dacă nu o poți folosi. Dacă e de la eMag, ei acordă 30 de zile (mi se pare că și alți vânzători, dar numai de ei știu sigur).
PS oricum, nu era nevoie de reinstalarea s.o.

| a răspuns:

Modelele 1060 au probleme de compatibilitate cu Windows 10. Iti trebuie update de Windows la build 1511 x64 dupa care o sa-ti mearga! Aviz si altora!

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu are treaba cu bitii, e o problema de compatibilitate cu kernelul din windows! nVidia spune asa: "Windows 10 version needs to be at least build version 1511 to use current Nvidia drivers"! La unii nu a mers nici dupa acest update, doar dupa ce au trecut la build 1607!

Porcaria de CCleaner oricum nu are ce cauta pe niciun calculator daca nu vrei sa te alegi cu registri facuti muci!

E na, ca sa intri in Temp si sa le stergi manual te doare mana...
Stau sa instalez porcarii de programe pentru o chestie pe care o pot face eu...

Stiu, dar fa-le manual, asculta un om mai batran in meserie, ca nu te invat prostii!

EU nu am avut ca nu folosesc asa ceva si nici nu am nevoie! Insa, prin natura meseriei (service IT), toate calculatoarele care mi-au venit la reparat cu CCleaner, Registry Mechanic, TuneUP si altele, erau facute praf! Procent 100%!