| GoodLuck15 a întrebat:

Azi mi-am bagat net prin fibra optica si acum nu mai functioneaza internetul pe telefon si pe laptop doar pe pc cu cablu.Intrebarea e cum as putea rezolva aceasta problema?

Răspuns Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

Iti trebuie un router wireless.
Daca ai avut si mai inainte, atunci trebuie sa il configurezi din nou, deoarece nu va merge fara sa pui noul IP.
Routerul iti transmite semnal wireless(adica internet) pe telefon, tableta, laptop, tv...

1 răspuns:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, trebuie sa-ti achizitionezi un router ca sa emita semnalul si la celelalte dispozitive. E intre 50- 90 de lei, depinde de puerea de emisie. Al meu e TP-Link si merge foarte bine.