| Sami4041 a întrebat:

azi mi-am instalat pe laptop windows 7 ultimate si de atunci nu ma mai pot conecta la reteaua UPC Wi-Free. La o retea normala imi apare o fereastra unde introduc parola si ma pot conecta dar la UPC Wi-Free imi cere numele si parola contului windows. Apoi imi da diagnoza iar la un moment dat mi-a aparut ca am o problema cu contul de utilizator (user account).
Are cineva idee ce as putea face?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Upc e cea mai proasta retea de net.
Si eu cand am pus-o la calculator nu mi-a mers sa il conectez si m-am mutat la telekom si a mers.

| Vl4dootz a răspuns:

Salut! Sa te conectezi la UPC Wi-Free trebuie sa ai un cont facut la ei pe site (my.upc.ro) si sa-ti activezi acea optiune. Setezi o parola apoi te loghezi cu adresa de mail si parola setata (nu parola contului ci parola retelei) iti las si un tutorial https://youtu.be/TAvpaDPg3no
Bafta!

| Sami4041 explică (pentru Vl4dootz):

Am cont ca de pe telefon ma pot conecta dar pe laptop imi cere altceva nu imi cere email si parola

| Vl4dootz a răspuns (pentru Sami4041):

Ai urmat pasii din turorial? Fa un print screen sa inteleg mai bine problema