| MinecraftProfil123456 a întrebat:

azi mi-am instalat windowsul si din cate vad microfonul nu mai merge cum trebuie se aude foarte incet chiar daca e dat la maxim ce sa fac.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data verifica in mixerul audio reglajul volumului de microfon.
Daca este la maxim si inca nu e suficient, atunci instaleaza driverul de sunet de pe pagina producatorului si repeta reglajul.
Daca nici cu driverul original nu merge suficient de tare, atunci vorbeste da mai aproape.
Unele drivere /programe de ixer au si o optiune de amplificare suplimentara, activeaz-o!

Daca-l folosesti pe Skype, atunci ai grija sa fie activat reglajul de volum automat (la setarile de sunet).

Daca nimic nu ajuta, atunci incearca cu alt microfon, eventual si cu amplificator de microfon montat.

2 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

Ce windows ai? daca e 10 fa-i update, daca e altul cauta-ti drivere-ele aferente sistemului hardware

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza Adobe Flash PLayer. Apoi intra aici: https://www.driverscloud.com/en/start Instaleaza programelul si apoi da-i "Start detections". Apoi uita-te in My Drivers si vezi ce trebuie instalat.