| NaruToNR1 a întrebat:

Salut TPU. Azi mi-am reinstalat windows-ul 7 si dupa nu-mi aparea D-ul(450gb). Imi apare doar C-ul (16gb). Ce fac sa-mi apara si D-ul?

Răspuns Câştigător
| Richard002Toto a răspuns:

Prietene, problema se pune ai creat partiția în timpul instalări? dacă nu îți recomand se reinstalezi windowsul, dar să ai grijă de data aceasta să creezi partiția, dacă ai creato și nu îți apare partiția în my computer, foarte simplu: dai click dreapta pe my computer, după care dai click manage. va intra în manage iar în stânga ai toate opțiunile de acolo, tu dai clik da disk management. când ai dat click pe disk... îți va aparea cele 2 partiții dintre care una o ai vizibilă, iar alta trebuie să o creezi. dai click dreaptă pe partiția pe care vrei să o faci și îți apare acolo o opțiune lungă de tot nu mai știu exact ce scrie iar dupa aia e foarte ușor respecți instrucținile de acolo îți alegi litera pe care ovrei și dupa aia vezi tu e foarte ușor sper că te-am ajutat. o zi bună!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Windows 7 in 16 GB? Unde mai pui restul?

| gelu1970 a răspuns:

C de 16 gb?
"romani cititi si va cruciti"

| RaduTN a răspuns:

Tu ai creat și D-ul? Dacă nu, foloseste Minitool Partition Wizard și creeaz-o.