| Drxx_Alex_2002_rrvD a întrebat:

Azi, mi-am scapat telefonul si s-a spart.
Pot beneficia de garantie in cazul asta?
Telefonul este Allview P7 Pro, iar magazinul e Altex

Răspuns Câştigător
| TurkuNellu a răspuns:

Nu...deoarece e vina ta. O garantie e pentru defectarea produsulu
din interior. Adica doar daca se defecteaza ceva din interiorul acesteia ci nu exterior. Cum ar fi telefonul tau. Doar defectiunea din el placa de baza, batterie, camera etc. Cu ocazia asta ai pierdut garantia. Reparatia o vei platii daca ai vrea sa-l faci.

3 răspunsuri:
| TurkuNellu a răspuns:

Nu...deoarece e vina ta. O garantie e pentru defectarea produsulu integral. Adica doar daca se defecteaza ceva din interiorul acesteia ci nu exterior. Cum ar fi telefonul tau. Doar defectiunea din el placa de baza, batterie, camera etc. Cu ocazia asta ai pierdut garantia. Reparatia o vei platii daca ai vrea sa-l faci.

| Drxx_Alex_2002_rrvD explică (pentru TurkuNellu):

Cam cat ar costa reparatia pentru asta? https://altex.ro/......-core-grey

| TurkuNellu a răspuns (pentru Drxx_Alex_2002_rrvD):

Ciao nu stiu ce sa-ti spun pentru ca nu sunt in tara de vreo 10 ani. Nam idee. Poti intreba la reparatii Tel. Nu te costa nimic ca sa-ti dea cateva raspunsuri. Eu de aici n-am cum sa te ajut. Eu repar doar aici si nu in Ro.