| Doana_Danielconstantin_1999 a întrebat:

azi porni pc de dimineată si nu mai porni deloc (deci sunetul de pornire se aude dar ramane constant nu apare nimic pe ecran nimic este ecranul negru il lasa-i 30 min si tot asa este ) pareri ce este stricat sau daca ii mai pot face ceva astept sugestii multumesc funda

5 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Becuri pe mouse/tastatura ai?
Vezi in spate sa fie introdus bine cablul pc-monitor.
Bipuie ceva?

| ekkk a răspuns:

SUNT MULTE PROBABILITATI, DACA se aude ca porneste inseamna ca sursa si placa de baza e ok, asa ca ramane placa video sau ramii
una din asta trebuie sa fie problema, de reparat se repara

| Doana_Danielconstantin_1999 explică (pentru ekkk):

Placa video este integrata

| Doana_Danielconstantin_1999 explică (pentru ekkk):

Inca o intrebare de ce dvd-romul nu imi citeste cd sau dvd de ce nu inteleg de ce

| ekkk a răspuns (pentru Doana_Danielconstantin_1999):

Stricat/nu accepta cd-ul/nu e conectat pe placa de baza