| Ral84 a întrebat:

Baiatul meu are un xbox 360, vreau sa stiu daca se poate juca fara abonament jocurile care au scris in partea de sus "live ". Multumesc

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Se pot juca offline. Daca vrea online are nevoie de Live Gold.

Exemplu (real) "patit" de mine: FIFA 20. Cumparat joc, instalat pe Xbox One, 'jde giga. La sfarsit, fericit, dau' drumu si direct la Play Online m-am dus. Ciuciu, insert coin (adica baga subscriptie Live Gold). Io' am giucat pana acu' FIFA doar pe PC - acolo dadeam banu' pe gioc si giucam si online tot in banu' ala. La console is mai hoti - dai banu pe gioc da' can' sa gioci online... Tot la fel e si pe PlayStation.

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Citeste aici:

http://www.bogdanliviu.com/......ta-atentia

Ii trebuie Live Gold.

| Ral84 explică (pentru flixbuster):

Multumesc! Deci nu poate juca offline pe cele care scrie live.

| flixbuster a răspuns (pentru Ral84):

Se pot juca offline. Daca vrea online are nevoie de Live Gold.

Exemplu (real) "patit" de mine: FIFA 20. Cumparat joc, instalat pe Xbox One, 'jde giga. La sfarsit, fericit, dau' drumu si direct la Play Online m-am dus. Ciuciu, insert coin (adica baga subscriptie Live Gold). Io' am giucat pana acu' FIFA doar pe PC - acolo dadeam banu' pe gioc si giucam si online tot in banu' ala. La console is mai hoti - dai banu pe gioc da' can' sa gioci online... Tot la fel e si pe PlayStation.

| S8N a răspuns:

Se poate juca, dar toate funcțiile online a jocurilor nu funcționează.
Asta înseamnă, că orice joc care se poate juca doar online nu va funcționa.