| Alien1 a întrebat:

câți dinte voi ați auzit de gimp sau folosiți gimp (GIMP este un program de editat poze) am v 2.8 am făcut o imagine gif și vreau sa o postez pe Facebook, dar nu știu cum?
Am încercat sa postez imaginea gif dar apare ca imagine statica nu mișcătoare.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa ce o salvezi, o postezi ca si orice alta poza.

| Alien1 explică (pentru Bula):

Problema e când postez imaginea apare ca imagine statica nu mișcătoare.

| Juviia a răspuns:

Trebuie pusa in alt format.

| Alien1 explică (pentru Juviia):

Si cum pun în alt format?

| Juviia a răspuns (pentru Alien1):

Păi când salvezi gif-ul sau ce o fi, dai mai jos la formate

| Iugas a răspuns:

Urca gif-ul aici http://giphy.com/ dupa care posteaza link-ul si va aparea gif-ul.

| AskIT a răspuns:

Trebuie sa salvezi si imaginea in format gif