| Musat_Sergiu_1994 a întrebat:

calculatoru merge foarte greu. am reinstalat windowsu de nu stiu cate ori si tot asa greu imi mergehappy s-a luat curentu intr-o zi si de atunci merge foarte greu am incercat toate felurile de windows. am procesor dual core de 2.66 rami 1, 5 gb si video nVIDIA geforce 7300 gt de 256 pe 128 biti happy counteru imi sacadeaza ceea ce inainte nu se intampla. am incercat windows 7 vista si xp sp3. acum rulez sp3 si se aprinde o data normal si dupa 10 secunde se blocheaza dau restart si merge dar greu... l-am curatat de praf cu o pensula am desfacut tot calculatoru si fiecare piesa in parte am curatato. nu stiu ce sa mai fac inainte nu a mers asa face figuri din ziua aceea de cand mi s-a luat curentu
Dau funda celui care ma ajuta

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Du-l la reparat, sau macar sa detectezi care e problema.Am avut probleme cu laptopul mergea foarte greu si acum merge bine de cand mi-au scos o piesa rea si i-au pus alta noua. Poate trebuie si la tine schimbat ceva.Nu cred ca ai sa poti face ceva pe cont propriu...
Succes!

| K0sti a răspuns:

Ia-ti UPS! Verifica sursa! Schimb-o cu alta de proba!

| Bratulescu_Mihai_1992 a răspuns:

Spui ca l-ai desfacut complet? Ai pus la loc pasta termala pe procesor? Si teava de curpru de la cooler trebuie curatata bine, incearca sa o scoti si speli.

Si nu mai folosi XP, iata de ce:
http://www.youtube.com/watch?v=edw95a8-hOg
daca il folosesti o sa iei multi virusi si o sa mearga greu

| petrica25 a răspuns:

Si mie mi s-a luat curentul cu pc aprins de mai multe orii si n-am patit asa ceva.

| Musat_Sergiu_1994 explică:

Multumesc dar m-am uitat pe placa de baza si nu ii nimic ars in el sau condesatorii sa fie umflati dar pur si simplu ruleaza foarte greu si inainte mergea super bine

| Musat_Sergiu_1994 explică:

Cooleru nu l-am dat jos de pe procesor si nici de pe placa video pentru ca nu am alta pasta in rest l-am desfacut tot. face o chestie nasoala dupa ce se aprinde o data normal dupa 10 secunde se blocheaza dau restart si merge. nu inteleg din ce cauza

| Musat_Sergiu_1994 explică:

Am crezut ca este ars un nucleu de la procesor dar nu este ars happy procesoru lucreaza cand am mozilla pornit la 20% si rami din 1.5 gb doar cu 680 mb. Deci nu ar trebui normal sa mearga greu dar nu stiu ce are nu mai inteleg nimic

| Musat_Sergiu_1994 explică:

Chiar te rog frumos sa il intrebi