| NYIcu a întrebat:

Calculatorul meu, bazaie' mai exact, bazaie' atunci cand incepe sa se supra solicite procesorul.
Am schimbat foarte recent coolerul, iar pasta acum vreo 5 saptamani. Dupa ce am inlocuit coolerul vechi cu cel nou nu am mai schimbat si pasta.
Si mentionez ca am processor Intel Dual-Core 3.0 Ghz 8Gm ram, Radeon 1Gb
Credeti ca 45 grade fara vreun program deschis e mult?
Dar 60 grade cu Skype, Internet Exporer, Metin2 si muzica, credeti ca e prea mult?
Astept raspuns! DAU FUNDAA!
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Bine-ar fi sa nu-ti depaseasca pragul de 70 grade. Acum pe timp de vara unde temperaturile sunt mai ridicate, in idle ai o temperatura relativ ok nu ai de ce sa te temi.

| NYIcu explică (pentru Jipa95):

Cu coolerul vechi atingea chiar si 70-75.
Chestia cu temperatura un pic mai ridicata m-am gandit si eu datorita anotimpului.
Dar totusi despre acel bazait din cand in cand nu ai vreo idee de la ce ar putea fi?

| Jipa95 a răspuns (pentru NYIcu):

Probabil ventilatorul dupa coolerul la procesor isi modifica turatiile in functie de temperatura procesorului si de aici acele mici bazaituri.

| AKARA0 a răspuns:

E de la soareci bazaitul am patit si eu asa...