| krt0f1oR a întrebat:

Cand am scos o plăcuță de ram din slot am apăsat prea tare pe una din clemele de prindere si aceasta s-a rupt.Pot improviza cumva o prindere pentru plăcuța ram pentru ca slotul încă funcționează.Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| KanameKuran a răspuns:

Salut, in general acele cleme sunt doar perntru fixarea ram-ului astfel incat sa poti transporta pc-ul, fara probleme.
Daca ai probleme cu acea placuta ram, poti cumpara plastelina nonconductoare si o poti pune pe placuta si placa de baza astfel incat sa stea fixa.

| krt0f1oR explică (pentru KanameKuran):

Mersi! Dar unde pot gasi acel tip de plastelina?

| KanameKuran a răspuns (pentru krt0f1oR):

Pe internet sau magazine de electronice

3 răspunsuri:
| Catalin_Florin_1998 a răspuns:

Pai nu ai nevoie neaparat de clestele ala, ramul sta bine si fara el