| AlexC1165 a întrebat:

Cand incerc sa bootez de pe Stick-ul usb cu Windows 8.1 botează direct pe Hard Drive-ul cu Ubuntu. Ce ar trebui să fac ( am schimbat boot order-ul din bios dar la fel )

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Zi model laptop sau placa de baza (daca este desktop) si vei primi raspuns cu ce tasta exact sa apesi pentru Boot Menu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E laptop nou sa inteleg...
Desi eu ti-as recomanda sa stai cu Ubuntu, poti face urmatoarele:
(Depinde de model acum) apesi F2(Asus) de mai multe ori si din lista selectezi numele stick-ului si dai Enter, va boota de data aia de pe stick, indiferent de boot order.
Spune-mi modelul si brand-ul si-ti dau tutorial direct.

| AlexC1165 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai este nevoie. Cu Rufus am schimbat din GPT ( GUID Partition Table ) in MBR ( Master Boot Record ).