| anonim_4396 a întrebat:

Cand intru pe yahoo mail si bag adresa de email imi spune "ne pare rau, dar nu recunoastem aceasta adresa de email". Am bagat adresa corecta, pe Facebook merge, pe eMAG merge, pe aplicatia telekom merge, numai la yahoo mail nu merge. Ce s-a intamplat?

6 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Stai linistit. isi revine, e de la dns. in cateva luni isi da drumu.

| InvatamProgramare a răspuns:

De cat timp nu ai mai folosit acea adresa de email. Yahoo are obiceiul sa stearga conturile inactive de email. Si eu am patit astfel cu o adresa de mail pe care nu am mai folosito vreo 2 ani.

| Catalinlupu23 a răspuns:

Poate ti a dezactivat contul yahoo.

| azeze a răspuns:

Pai incerci sa-ti faci cont sau sa te loghezi?

| anonim_4396 explică (pentru azeze):

De logat nu merge ca apare mesajul ala de l-am scris mai sus, de facut altul pot

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista posibilitatea ca atunci cand ti-ai facut contul sa il fi facut pe.ca sau alt subdomeniu. Adresa ta de mail e sigur gigel@yahoo.com sau @yahoo.ca/.de/.it/altele de genul? Eu de exemplu mi-am facut adresa de Yahoo prin 1999 si atunci nu puteam pe.com, asa ca am adresa de email pe yahoo.ca. Daca incerc sa ma loghez pe fanel@yahoo.com nu vrea. P.S. Dupa cum au zis colegii, din varii motive e posibil sa iti fi ras contul Yahoo. Foarte probabil sa fi fost victima unui leak de-asta major de parole si cineva sa fi intrat sa il inchida pur si simplu - nu e vina ta, a fost vina Yahoo ca au scapat datele la niste milioane de conturi...