| TomaKa1900 a întrebat:

Cand mi-am cumparat pc-ul(acum un an), jucam GTA IV cu grafica la maxim fara probleme, acum nu il pot juca cu grafica la minim, din 1 GB cat arata liber, eu folosesc 200mb(grafica)
Ce poate avea? Mentionez ca la unele jocuri mai turuie ceva in carcasa, dar nu stiu ce
Trebuie sa-i schimb pasta termoconductoare, sau/si cooler-ul( mi l-a dat impreuna)

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Verifica temperaturile la gpu/cpu.

| Zenithf a răspuns:

Poate nu trebuie decat sa cureti cooler-ul de praf. Daca desfaci coolerul de pe placa, atunci sigur trebuie sa schimbi si pasta termoconductoare, dar mai intai cauta sa cureti praful fara sa-l demontezi, si vezi cum merge jocul dupa.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Un update la placa video si schimba pasta procesorului. Asta e tot ce trebuie sa faci. happy

| vartolome1 a răspuns:

Nu e nimic rau daca ii schimbi pasta procesorului. Fa un update driverelor, in special al placii grafice. Daca nici atunci nu merge, reinstaleaza OS-ul! Multa bafta!

| TomaKa1900 explică:

L-am dus la service pentru curatare/schimbarea pastei, trebuie sa-i schimb coollerul