| ediedutzu7991 a întrebat:

Cand pornesc calculatorul unitatea porneste dar monitorul ramane negru, nu apare nimic.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică dacă monitorul nu e oprit de la butonul lui. Dacă știi că e pornit atunci înseamnă ca placa grafică s-a ars.Ca sa fi sigur de asta comută mufa vga la placa video on board și vezi dacă se aprinde sau nu.Succes

| K0sti a răspuns:

Daca se invart ventilatoarele si se aprinde LED-ul aia nu inseamna ca porneste!
Asistenta online daca mai doresti informatii, gasesti aici: http://www.epasystems.ro/

| JusTPauL a răspuns:

Scoate cablurile si cel de la placa video, scoalte si placa video curat-o de praf, montiaza-le la loc si vezi sa fie bagate calumea fiecare la locul lor si o sa-ti mearga mai mult ca sigur.

| zaratu a răspuns:

O fi de la cablu de alimentare

| ShdDidutz a răspuns:

Verifica cablul de la monitor poate nu face contact.

| Tanase_Diana_1982 a răspuns:

Poate ca nai pornit monitorul.(Apasa pe butonul ala mic).Si sa verificicablurile.Bafta.Funda?