| Lionis a întrebat:

Cand pornesc calculatorul, Windows-ul se incarca si imi da black screen si se restarteaza, ca sa reusesc sa-l pornesc trebuie sa-i dau aprox 14-15 restarturi. Am incercat sa reinstalez Windows-ul tocmai din problema asta, dar aceeasi rutina. Astept niste sfaturi...

Răspuns Câştigător
| Samy98 a răspuns:

Cred ca e ceva problema cu placa video, trebuie sa te duci la cineva care se pricepe la calculatoare si sa ii spui problema. Daca ti-ai reinstalat windows-ul si tot nu merge cred ca asta e problema.

| Lionis explică (pentru Samy98):

Merci la toata lumea pentru. sfaturi dar driverul de la Placa video nu era bun si l-am pus pe cel din cutia placii si la cei de la AMD le-am lasat mesaj ca ultimul lor driver nu functionaza cum trebuie cu Windows 7.

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

I-a un CD de la altcineva cu un Windows (nu conteaza care si instaleaza-l).
- Desfa calculatorul, curat-l de praf si verifica cablul de legatura de la unitatea optica la placa de baza.
-Scoate placa video si porneste-l fara.
-Cu, calculatorul desfacut uitat-te si la butonul de pornire si cel de restart sa nu ramana blocat cand apesi pe el.

| d3men7zel a răspuns:

Poate fi de la windows sau de la rami...schimba windowsul, daca tot asa face verifica rami, funda?

| comsacodrut a răspuns:

Du-te la un specialist

| CosminCConstantin a răspuns:

Ce PC ai si ce windows ci cati RAM?

| Lionis explică (pentru CosminCConstantin):

Sistem:

CPU:AMD Athlon II x2 250
GPU:Ati radeon HD 5450 Sapphire 1Gb Edition
RAM:2 Gb 1333 MHz
MB: MSI 760GM-P23 (FX)
PSU: Raidmax 500W
HDD: WD Caviar Blue 500 Gb 7200 rpm 16Mb

O.S.: Windows 7 Ultimate 64bit, pana acum (un an jumatate) a functionat fara probleme, numa de 3 zile imi face asa.