| Leatherleader a întrebat:

cand vreau sa aprind calculatorul: monitorul, mouse-ul si tastatura nu se aprind iar la unitate beculetul rosu si cel verde stau aprinse iar cateodata face beeep unitatea. Lam curatat de praf dar nu e asta problema, ajutati-ma si pe mine cu o parere in afara de sa-l duc la service! (mentionez ca cateodata se mai aprinde dupa cateva restarturi)

9 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Reinstaleaza-i windows-ul.

| Diavolcata a răspuns:

Poate ai virus cu siguranta, asa imi facea si mie cand am avut virus si nici ant-virusu meu nu la scos era bagat forte bine in pc doar cu instalarea alt windows am scapat de el. Succes!

| Leatherleader explică (pentru Diavolcata):

O sa incerc sa imi schimb windows-ul! mersi!

| alexandrumih a răspuns:

Este posibil sa fie de vina placa video sau memoria RAM. Am avut mai demult probema asta: unitatea pornea, dar ecranul era negru si se auzeau niste beep-uri.

Stiu sigur ca a fost problema cu memoria RAM sau placa video. Am inlocuit piesa defecta si a mers.

| Leatherleader explică (pentru alexandrumih):

Asa m-am gandit si eu ori placa video ori memoria RAM!

| Diavolcata a răspuns (pentru Leatherleader):

Nu e memrioa sigur ai virus si trebuie schimbat windowshappy

| Leatherleader explică (pentru Diavolcata):

Bine o sa schimb windows-ul!

| Diavolcata a răspuns (pentru Leatherleader):

Succes!

| Leatherleader explică (pentru Diavolcata):

Mersi!