| BadBoy1998 a întrebat:

cand vreau sa reinstalez windows-ul imi da eroarea 0x80070570, nu stiu cum sa fac sa pot reinstala windows-ul
- Am incercat pe PC-uri diferite, Am incercat Stick-uri USB diferite, porturi diferite, Windows-uri diferite, am folosit si Microsoft creation tool, Rufus, WinToBootic, WinUSB Maker. ACEEASI EROARE.
Ofer funda!

11 răspunsuri:
| BadBoy1998 explică (pentru Gizăz):

Le-am incercat

| Gizăz a răspuns (pentru BadBoy1998):

Incearca sa instalezi de pe DVD. Vorbesc serios. Si eu am dat de-o eroare similara acum cativa ani si nu mergea neam. Nu stiu de ce, dar de pe DVD a mers din prima.

| ziftode a răspuns:

Poti sa ai o tona de probleme din care sa rezulte eroarea aia
mici exemple:
erori de memorie
erori de hdd
erori de usb stick
panglica/connectorul hdd/ssd cu probleme (nu face contact bine de ex.)
erori de GOD DAMN MF CACHE (chiar am vazut asta, si era cache al hdd-ului nu al systemului)

ar trebui sa verifici calculatorul, eventual sa il duci la un specialist care sa il verifice

| BadBoy1998 explică (pentru ziftode):

Am incercat cu PC-uri diferite, Stick-uri diferite si windows-uri diferite.

| ziftode a răspuns (pentru BadBoy1998):

WOW, naspa, "PC-uri diferite", atunci chiar nu stiu ce faci gresit, sorry!

| ziftode a răspuns (pentru BadBoy1998):

Totusi, imi vin idei
carecumva ai avut acelasi calculator pe care ai facut "Stick-uri diferite" si pe care ai folosit acelasi program IMBECIL SI HANDICAPAT numit mIRCosoft tool?!?
daca da, atunci te felicit pentru timpul pierdut, STERGE IMBECILITATEA AIA si incearca cu rufus:
https://rufus.akeo.ie
foarte, FOARTE putin probabil ca asta sa nu mearga, iar daca totusi nu merge, da-i "check for bad blocks"( macar un pas (sa fii sigur ca si stick-ul e in regula)

| BadBoy1998 explică (pentru ziftode):

Am cumparat un stick nou, ieri, si tot cu rufus l-am bootat ieri

| ziftode a răspuns (pentru BadBoy1998):

De unde iei iso-ul de windows?
ia-l cu mct (media creation tool) direct de pe site-ul Microsoft
https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

insa deja e pescuit in apa tulbure, chiar nu imi dau seama care e problema, imi pare rau :(

| BadBoy1998 explică (pentru ziftode):

Il iau de pe internet, si am nevoie de Windows 7 x64 si la media creation tool este doar 10

| ziftode a răspuns (pentru BadBoy1998):

Ah, corect, am uitat ca nu e win 10
daca imi vin idei o sa revin pe topicul asta si o sa iti spun