| matei0mircea a întrebat:

care credeti ca e mai bun :windows phone sau android? Va rog argumentati dau FUNDA la cel mai detaliat raspuns.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Windows Phone imi place mai mult, ma simt altfel cand il folosesc, parca telefonul comunica cu mine, nu e ca Android, un robot care executa perfect totul si nu sta la discutii. Dar WP nu are atatea aplicatii ca Android. Desi, de fapt, nu voi folosi mai mult de 10 aplicatii vreodata, dar imi place sa le am acolo laughing.
Iti recomand Sony Xperia U, e un telefon foarte bun, de incredere, printre putinele cu o interfata grafica special facuta pentru el (sa vezi cum plutesc widgeturile pe ecran si fie te joci cu ele, fie scuturi telefonul si se aseaza in ordine, e dragut), cu flash player direct in Browser, camera foto foarte buna, procesor bun si placa grafica cea mai apreciata, cu o lumina foarte draguta sub ecran, difuza, calmanta, care isi schimba culoarea in functie de tema. Il vreau si eu, dar nu pot acum. laughing
Am cautat dintr-o lsta lunga si pana la urma acesta este cel mai convenabil, la 800 de lei (scump, dar ieftin comparativ cu restul).
Sa nu uit: carcasa are o parte colorata, interschimbabila.

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Comparativ cu Android, Windows Phone este mai sarac in aplicatii.

| al3xander a răspuns:

Iti recomand android, windows phone este bun insa nu este la fel de popular si cum zice si colegul este mai sarac in aplicatii (pe android poti face o gramada de chestii si este mult mai aproapiat de un calculator fata de un windows phone)

| FaraNumePls a răspuns:

Eu am Microsoft Lumia 650 și sunt f mulțumit. Chiar daca nu are așa multe aplicații oricum nu vei folosii f multe. Androidul este banal. Dacă îți iei wp trebuie să fie unul cu w 10 pentru că pe acela sunt mai multe aplicații în comparație cu w 7 dar și 8, 8.1 merg f bine. În concluzie Windows phone 10 este cel mai bun.

| SouLIce a răspuns:

Ambele sunt bune dar android este mai bogat in aplicatii

| Paul1498 a răspuns:

Daca nu ai treaba cu business si astea cu afacerile i-ati android ai jocuri ai de toate dar daca ai treaba mai mereu cu World, Pdf, Excel i-ati windows Phone deci iti recomand Android.

| matei0mircea explică:

Ok,ce telefon pana in 1000 lei cu android imi recomandati?

| Andrei_Alin_1979 a răspuns:

Eu cred ca sunt destule aplicatii si pentru windows phone doar ca trebuie sa stii unde sa cauti http://www.windowsphone.com/ro-ro
Cei drept sunt cu mult mai triate decat cele pentru android unde doar par ca sunt multe dar in realitate sunt multe care seamana intre ele fiind realizate de diversi necunoscuti. Ca si optiune poti alege Nokia Lumia 520 il gasesti la un pret bun in e-mag iar cu un abonament Vodafone costa chiar si 14 lei.