| Iulian922 a întrebat:

Care dintre aceste mouse-uri vi se pare mai bun : mouse natec genesis g77, marvo m319, marvo 316, marvo x5, marvo m910. As vrea si niste explicatii, raport calitate-pret etc.

7 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Eu iti dau explicatii si tu vei alege dintre ele fiindca mouse-ul e un lucru personal
Pentru un mouse sa fie bun in gaming este esential dpi (cat mai mare atat mai bine) si frecventa si de asemenea si feeling-ul in mana. Alege ceva ce are dpi mare este fiabil si ce consideri tu ca va sta bine in mana, ca degeaba ai cel mai bun mouse daca abia poti sa il folosesti sau creaza jena.

| Iulian922 explică (pentru EneCristian):

Mie, personal, mi se pare ca cel de la natec este cam mic. Pe mine ma mai intereseaza care dintre ele are o rotita mai buna. Adica sa se miste bine si in sus si in jos, dar si sa apesi bine click pe ea. Poti sa-mi dai un raspuns?

| EneCristian a răspuns (pentru Iulian922):

Rotita e la fe, l nu pe ea pun baza producatorii, ci pe performante, timpul de raspundere, oricum ergonomic vorbind seria marvo pare mai buna. Mie personal marvo m319 e mai apropiat de ce folosesc eu ca model.

| Iulian922 explică (pentru EneCristian):

Dar nu este ciudat ca are acel cablu mai in dreapta. Nu te deranjeaza la gaming?

| EneCristian a răspuns (pentru Iulian922):

Desigur este mai ciudat insa am zis ca seamana ( mouse-ul meu este un Moto speed f400 zic doar ca forma nu si acel fir, alege ce ti se pare mai bun ca forma).

| Iulian922 explică (pentru EneCristian):

Am o palma destul de mare si chiar daca ma joc vreau sa stau cu ea intinsa, ca de exemplu palm grip.

| EneCristian a răspuns (pentru Iulian922):

Atunci alege pe cel cu cele mai mari dimensiuni. Totul tine de preferinta ta amice.