| ByeBye a întrebat:

care poate sa imi zica un program bun de filmat, si inca unul de editat? Dau funda happy Daca are licienta vreau si key de la el

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Meh, noi sa fim sanatosi.

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
De filmat nu stiu, te pot ajuta doar cu cel de editat.
Adobe photoshop cs6.

| KodrutZ a răspuns (pentru RandyMarsh):

IDiot! CS 6 nu editeaza video, vaca incaltata!
@ByeBye: Daca are "licenta" il cumperi! Ca sa nu zici ca sint rau, uite - http://www.ezvid.com/top_5_free_camtasia_alternatives

| ByeBye explică (pentru KodrutZ):

Il incerc sa vad cum merge happy

| SonicAndrei a răspuns:

Iată 2 programe de făcut filme profesioniste :

Sony: Vegas Pro 12 / Movie Studio Platinum Visual Effects Suite 2

Pinacle Studio 15

Iată și un link:
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudioves

| ByeBye explică (pentru SonicAndrei):

Am terminat cu editatul acum cu filmatul. Imi trebuie un program de filmat

| SonicAndrei a răspuns:

De filmat monitorul? De care mai precis? Atunci iată 2 :

Fraps
Hypercam 3

| ByeBye explică (pentru SonicAndrei):

Da de filmat ecranul dar imi trebuie ceva ce sa filmeze clar HD

| SonicAndrei a răspuns (pentru ByeBye):

Fraps filmează foarte HD ecranul, problema e să găsești o versiune cu crack. Eu am versiunea gratuită și pot filma doar câte 30 secunde în format AVI. E Full HD și ocupă foarte mult spațiu - și îmi consumă mult din resurse deși am un i3. Dar dacă ai versiunea completă poți schimba formatul.
Hypercam 3 filmează și el foarte bine, doar că la mine nu merge pe jocuri.

Mai este Screen Recorder... dar nu l-am încercat.