| anonim_4396 a întrebat:

Care telefon e mai bun? Samsung Galaxy S3 Neo, sau Samsung Galaxy S3? Vreau un raspun detaliat si explicit. !

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Samsung Galaxy S3 Neo este mai bun, poti vedea si singur diferentele:

S3 Neo: www.gsmarena.com/samsung_i9300i_galaxy_s3_neo-6289.php

S3: www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238.php

| Frank51 a răspuns (pentru RaduTN):

Prostii, tu nu vezi diferentele?, e clar ca S3-ul este mai bun, are un QuadCore de 1, 4 GHz Cortex A9, fata de S3Neo care are QuadCore 1, 4 GHz Cortex A7, si are un GPU Mali-400MP4 fata de Andreno 305.

| RaduTN a răspuns (pentru Frank51):

Ba Google IT, se pare ca nu te descurci sa citesti de pe un site si trebuie sa-ti zic mura-n gura. S3 Neo are mai multa memorie ram, se poate upgrada la versiunea android 4.4.4 kitkat, fata de S3 care se poate upgrada doar la 4.3 jelly bean, gpu-ul andreno 305 este mai performant decat mali-400mp4 si diferenta mare intre 1. 4GHz Cortrex-A9 si 1. 4GHz Cortrex-A7 nu este. S3 Neo bate detasat.

| Frank51 a răspuns (pentru RaduTN):

Detasat sigur nu happy degeaba are mai multa memorie ram daca nu are destula putere de procesare, in fine, sunt sigur ca nu ai vazut diferentele de pret big grin

| RaduTN a răspuns (pentru Frank51):

Da, diferentele de pret sunt uriase.

S3: http://www.emag.ro/......E1GCTBBBM/

S3 Neo: http://www.emag.ro/......D5V5CBBBM/

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

S3 clar e mai bun, chiar daca S3Neo este mai nou, daca vrei performanta iei S3, daca vrei un smartphone de buget iei S3Neo.

Răspuns utilizator avertizat
| DariaHàhaa a răspuns:

Practic, S3 Neo este mai nou decat S3 deci este mai bun. Eu am S3 si sunt foarte multumita de el.