| Iunix a întrebat:

Care windows e mai bun Windows 7 Ultimate pe 32 de biti sau Windows 7 Ultimate pe 64 de biti?
Am un laptop Acer Aspire E1-571G
1) procesor Intel® CoreTM i3-3110M ( 2, 40 GHZ, 3MB L3 cache)
NVIDIA GeForce 710M with 2GB Dedicated VRAM
15, 6" HD Acer CineCrystal TM LED LCD
4 GB DDR3 Memory
500 GB HDD
DVD-Super Multi DL drive
Acer Nplify TM 802.11b/g/n
Ce fel de windows ar merge cel mai bine pe acest PC și să nu solicite sistemul foarte mult?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Orice tip de windows pe 64 biti. In speta windows 7 care este the best!

| WeAreSmart a răspuns:

Http://ark.intel.com/......e-2_40-GHz priveste procesorul e pentru 64 de biti si mai ai si 4 Gb RAM asa ca mai bine baga pe 64.

| ViorelMarian a răspuns:

Instaleaza versiunea pe 64 de biti deoarece ca cea pe 32 bit nu iti poate folosii toata memoria ram. Si in plus ai mai multe posibilitati pe 64 biti deoarece iti citeste si programele pe 32 bit. Deci pune pe 64 bit este mai bun. BAFTA!