| GoogleUser a întrebat:

care windows se misca cel mai bine, windows 8.1 sau windows 7? Multumesc! Funda!

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Ambele sunt bune, fiecare in modul lor, la nivel de performanta in opinia mea este mai bun 8.1, acum problema este ca are interfata noua si multa lume pur si simplu nu vrea sa se obisnuiasca cu ea, + ca 8.1 merge ceva mai bine si pe calculatoare mai putin performante in comparatie cu windows 7.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Auzi, tu ești bâlbâit? Nu de alta, da' ai pus de vreo patru ori aceeași întrebare aici!

| Jipa95 a răspuns:

Ambele! Asta depinde si de performantele sistemului tau bineinteles.

| SkyPilot a răspuns:

Mie imi displace Windows 8.1. Am avut o problema cu laptopul in timp ce instalam cu Windows Update, WU a incetat sa mai functioneze si orice am incercat nu a mers ca sa restaurez sistemul. A trebuit sa merg la recovery deci a trebuit sa reinstalez tot ce aveam pe el. Cum era laptopul meu de development, mi-a luat cateva zile.

| buburuza0111 a răspuns:

Windows 7

| Chs_Robert_1995 a răspuns:

Depinde ce resurse ai. Daca ai mai mult de 4GB RAM sau chiar 4 o sa-ti mearga bine 8.1 dar e mai complicat ca Windows 7 care de altfel e mai accesibil

| ady2222 a răspuns:

Windows 7 e cel mai bun

| Dragomir_Ioan_1905 a răspuns:

Windows 7 merge un pic mai bine decat 8.1 pe calculatoarele mai noi(sa nu fie mai vechi de 2000), insa 8.1 se misca mult mai bine pe calculatoare mai vechi de ~10 ani, insa daca ai un calculator vechi iti recomand linux.