| anonim_4396 a întrebat:

happy. Cat consuma pe ora un pc+monitor si componente..., tv-ul, masina de spalat, becu, si congelatorul?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei depinde de tot!

| tteo92 a răspuns:

Depinde de motorul frigiderului, un frigider consuma doar atunci cand porneste acel motor, nu tot timpu cand e in priza, masina de spalat consuma la fel, conteaza de cat e, daca programezi la mai putin timp, la mai mult, depinde cum vrei tu, daca o pui pe 30 minute, consuma de cat de mororul din ea, un monitor nu poate sa consume deloc mult nici cat un bec nu consuma, si un bec consuma pe ora 1kw unu de 100w.
Unitatea centrala la fel nici aia nu consuma mult, depinde de procesor si sursa.
Daca dadeai mai multe detalii, iti puteam zice cu exacitate cat consuma in total in bani, sau in w. daca spui ce procesor si sursa ai, plus ce masina de spalat, plus ce bec folosesti, plus tv-ul, spune, modele, sau cauta pe google la fiecare in parte si te uiti la detalii ce scrie despre ele.
Bafta!

| nutepriveste21 a răspuns (pentru tteo92):

Becul de aia e de 100w pentru ca face acest consum intr-o ora.1 kw il face in 10 ore

| SirAndi a răspuns:

Alex, mergi la contuar si vezi cati KW ai acum si mai uite-te si peste o ora, faci diferenta si vezi cati KW ai consumat intr-o ora. 1KW = 0. 4lei