| anonim_4396 a întrebat:

Cateodata cand aprind pc-ul bazaie foarte tare, iar dupa 2 minute se opreste. Dar apoi cand ma bag sa ma joc ceva mai mare cum ar fi GTA V, Far Cry 4, bazaie incontinuu pana cand ies din joc. Va rog sa ma ajutati, nu stiu de la ce e, s-ar putea sa fie de la praf ca nu am curatat-o niciodata, dar ma gandesc ca si hard-disk-ul poate fi. Multumesc, dau funda celui mai de folos raspuns!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Asa imi facea si mie si era de la praf. Curata-l. Daca tot bazaie dupa ce l-ai curatat, poate fi de la mai multe chestii. Uite aici : http://www.mygarage.ro/......eapa.html. Gasesti mai multe pe net care te pot ajuta. Bafta!

| DrGeorge a răspuns:

Este posibil ca de vina sa fie un cooler, sau HDD-ul. Insa daca iti face asta doar cand power consumption-ul este mare, ar putea sa fie sursa.

Pentru a iti da sema mai usor desfa carcasa si pe rand opreste fiecare cooler pentru 4-5 secunde.