| Catabtr23 a întrebat:

Salut TPU,

Caut o aplicatie mai diferita, mai exact aplicatie de android pentru camera(foto, video) la telefon. Ceea ce vreau eu sa zic e ca acel buton care incepe filmarea sau face poza sa fie pozitionat in partea stanga in momentul in care invarti de la normal pe laterala(spre stanga). Am gasit aplicatia Funtastic Camera care te lasa unde vrei sa pui acel buton, insa la aplicatia asta am vazut azi ca imi cere nu stiu ce coins ca sa pot filma in continuare. Nu intreb din pretentii sau alte de astea, am un telefon care are spart aproape jumate de ecran si aceea parte de jos numai functioneaza touch-screen-ul.Stiti vreo aplicatie android pentru camera de genul asta?

Ofer Funda!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dar ai încercat să folosești butonul de volum+ al telefonului ca declanșator? Majoritatea aplicațiilor de cameră foto/film au această opțiune implicită. (pe asta se bazează și stick-urile de selfie cu conector jack pentru declanșare).

1 răspuns: