| BostanDaniel1974 a întrebat:

caut si eu un program de convertit filme din mp4 in srt-sa -ass-txt-usf

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca vrei sa bagi subtitrare in filme nu?

| BostanDaniel1974 explică (pentru RAY):

Da mersii daca poti sa ma ajuti O FUNDA neaparat

| anonimg a răspuns:

Ciclovan_Darian a raspuns bine.
Formatele urmatoare:.srt,.ass,.txt, si.usf sunt formate de text (adica scrieri). Ele sunt subtitrari de filme; si nu poti sa transformi niciun fel de video in subtitrare.
Subtitrarea este traducerea filmului. Cand vezi un film tu citesti ce vorbesc actorii; si scrisul care apare in film (adica traducerea) se numeste subtitrare.

Banuiesc ca tu vrei sa vezi (sa citesti) si traducerea de la filme. Numai specialisti pot face traducere de filme.

| BostanDaniel1974 explică (pentru anonimg):

Daca puteti sa ma ajutati funda de 2 ori

| Ciclovan_Darian_1994 a răspuns:

Salut, imi pare rau, dar nu poti converti un fisier audio-video de tip mp4 intr-unul de tip text. Presupun ca tu ai probleme cu subtitratile, nu cu filmul in sine, asa ca iti recomand sa schimbi playerul de pe care le vizionezi (pentru windows recomand VC Player), iar pentru subtitrari programul acesta sigur te poate ajuta http://www.cnet.ro/2010/01/23/easy-subtitle-converter/.Nu e greu de folosit, ai acolo cateva instructiuni. Sper ca ti-am rezolvat problema, vizionare placuta!

| BostanDaniel1974 explică (pentru Ciclovan_Darian_1994):

Multumesc darian sper sa ma ajute pr tau FUNDA

| Ciclovan_Darian_1994 a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

N'ai pentru ce, ma bucur ca te-am putut ajuta