| mihai212003 a întrebat:

Ce as putea face cu un calculator foarte vechi (AMD Athlon XP 2600+, 1, 25 GB RAM, NVIDIA Geforce 2 MX 400, 40 GB HDD)? Nu as vrea sa-l arunc la gunoi, dar as vrea sa-i gasesc o intrebuintare.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| flixbuster a răspuns:

Incearca un Linux cu o interfata grafica foarte, foarte light - IceWM maxim LXDE. Incearca Puppy Linux sau antiX. Cred ca va merge ok pentru office, browsing - poate ceva muzica dar cred ca la filme deja s-a terminat. Pe un Pentium 4 (cam din aceeasi era cu Athlon XP) reusea sa duca Youtube 480p si asta era maximul din ce se putea scoate.

O alta varianta este sa il faci router cu o distributie specializata Linux sau BSD - daca ai doua placi de retea.

Sau il poti folosi pentru retro-gaming (jocuri DOS sau Windows din erele 95, 98, 2000 maxim XP).

2 răspunsuri:
| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Il vinzi pe ebay cam cu 150 USD pana la 250 USD. Dar trebuie sa platesti posta pana unde il trimiti (cam 120 de lei) si sa ai rabdare sa se vanda.

| TheMadKing a răspuns:

Mineaza Bitcoin cu el, glumesc poti decat sa te uiti la filme pe el cred si sa faci desene in paint big grin