| designerandrei a întrebat:

Ce imi recomandati dintre Samsung Galaxy A5 2016 si Huawei P9 Lite?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Argumente pro P9 lite
- pretul mai mic fara ca acest lucru sa insemne o diferenta in ceea ce priveste calitatea
- modul Pro al camerei
- procesor mai puternic
- senzor de amprenta mai rapid
- versiune mai noua a sistemului de operare

Argumente pro Galaxy A5 (2016)
- camera mai buna pe Auto
- ecranul SuperAMOLED
- design care ofera senzatia premium
- vine cu Gorilla Glass 4

Ambele sunt doua telefoane bune. Acum depinde de buget. Te-as sfatui sa-l iei pe acela mai ieftin sau pe acela care iti place mai mult (ca aspect).

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

De acord cu tine, am si eu am a5 numa figuri imi face

7 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

M-am saturat sa tot vad intrebarea asta de mii si mii de ori, tot aia e, partial, alege-ti ce-ti place, eu iti sugerez Huawei-ul deoarece are un sistem de operare mai curat! TouchWiz-ul este prea incarcat si ocupa mult ramwinking
Si Samsung-ul e frumusel si bun! Faci ce vrei, orice ai face, faci o alegere buna!

| qwertpro a răspuns:

Iti recomand Samsung,deoarece Huawei e o firma foarte rea, ate multe buguri, sistem de operare slab, etc., dar Samsung e foarte buna si sigura.Recomand deci Samsung Galaxy A5 2016.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Samsung.

| AliceNeye a răspuns:

Eu zic Samsung, acum e alegerea ta, bani tai, sti cum e laughing

| Richard01 a răspuns:

Huawei P9 Lite, e bun, dispun si eu de unul.

| DollD a răspuns:

Iti recomand Huawei P9 Lite.