| FlorinTma a întrebat:

Ce iphone isi merita banii(+de ce?). Nu imi pasa ca is modele mai vechi!

Răspuns Câştigător
| Any_3777 a răspuns:

Orice iPhone își merita banii dar dacă vrei sa te bucuri de iPhone sa fie de la 7 in sus. Cel mai bun telefon. Îl am de 3 ani și nu s-a blocat odată. Recomand

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Iphonurile sunt slabe ca si specificatii in comparatie cu alte telefoane ale altor branduri. Bineinteles ca daca doresti sa achizitionezi un iphone va trebui sa iti cumperi pe cel mai nou de fiecare data cand vei cumpara unul, pentru ca unul mai nou inseamna unul mai bun ca si specificatii fata de precedentele telefoane lansate de Apple.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa este, si eu am avut. Bateria este destul de slaba, dar din pacate de la iphone 7 in jos nu mai primesc nici unul actualizari si nici sfaturi, trebuie mereu luat modelul cat mai nou, desigur si la Android apare problema asta, dar in 1500lei poti lua un telefon cu Android care sa permita actualizari si inca este unul foarte decent, pe cand la iphone, unul decent porneste de la 2500lei in sus, si dsigur, un Android in acesti bani depaseste cu mult un iphone la aceeasi categorie de pret, nu spun ca nu merita, dar ai optiuni mult mai atractive.

| Celcestietot a răspuns (pentru Irinel15123532):

Mie in momentul de fata mi se pare cel mai bun HUAWEI P30 Pro si nu este nici scump daca stii de unde sa il cumperi (de pe Emag sigur ca nu). Chiar daca arata bine, iphonurile sunt si au fost slabe fata de alte telefone ca si specificatii. Erau populare cam prin jurul anului 2011.

| AwGenetix a răspuns:

Dupa parerea mea nici un produs Apple nu-si merita banii. Deoarece politica lor este de a ingradii cu totul dreptul cumparatorului de a avea drept de viata si moarte pe acel aparat. Practic, e ca si cand il inchiriezi, aproape tot ce vrei costa, nu poti face macar un schimb de fisiere cu alti oameni care nu au iPhone, nu se potriveste aproape cu nimic...deci, nu merita platiti niciodata.

| WithoutName123456789 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, daca vrei sa iti achizitionezi un iPhone acum, cea mai buna varianta este iPhone 8 daca nu vrei sa dai prea multi bani, iPhone X sau XR, dar aici trebuie sa mai scoti putin din buzunar. iPhone 7 a aparut in 2016 iar urmatoarea luna trebuie sa apara alte iPhone-uri.De aceea iti sugerez, ca in momentul cumpararii unui telefon nou, incearca sa cumperi unul fabricat cu cel mult doi ani in urma pentru un Flagship, sau cu cel mult un an in urma pentru un telefon mid-range.

| Pandicornita a răspuns:

Iphone 2 si 3

| stradax a răspuns:

Iphone 7 e cel mai bun in raport calitate/pret deoarece are cele mai multe caracteristici noi. Daca vrei neaparat face id iti recomand iphone XR nu X deoarece salvezi aproape 1000 de lei. Ce imi place mie foarte mult e ca pe IOS poti da jailbreak la telefon. Daca nu stii ce e aia poti cauta pe google ''what is jailbreak'' sau ''what is cidya''