| Angel2203 a întrebat:

Ce jocuri imi recomandati pentru o placa video Nvidia GeForce 210 1GB DDR3? big grin

Răspuns Câştigător
| Zackachu a răspuns:

Uite aici ceva:
Test Driver Unlimited
FlatOut Ultimate Carnage
Need For Speed Shift
Saints Row 2
Call Of Duty Modern warfare 2, 3
Dirt 1, 2
Assasins Creed 1, 2, Brotherhood
Devil May Cry 4
Fifa 2012
Left 4 Dead 2
Dead Space 1, 2
Funda?

8 răspunsuri:
| xFluing a răspuns:

La o astfel de placa video, multe jocuri pot merge bine. Experimenteaza si tu.

| sltlp a răspuns (pentru xFluing):

Dada, cum e san-andreas?
Ce jocuri merg pe palca aia? Gta 4 are lag pe placa aia la low cu o rez de 800*600...

| KinekT a răspuns (pentru sltlp):

Esti sigur? eu am un dekstop cu un Intel core 2 duo 2.7 si placa ta imi duce bine gta 4 fara lag (n-am verificat setarile

| sltlp a răspuns (pentru KinekT):

Stii care e problema la tine? Tu ai asa: laptop cu placa video slabuta si desktop... tot cu placa video slabuta. Stand periaode lungi de timp cu asa ceva, te acomodezi cu felul in care ruleaza jocurile. Si daca nu stii, o sa sari la altul in cap spunand ca e super tare x placa video. Pe cand, nu e chiar asa. Daca ai avea ceva decent, in adevaratul sens al cuvantului, nu placa ce sta la limita de a avea lag in hd(pune placa aia pe un monitor full hd si cand o sa redai un 1080p sau chiar 720p de pe youtube, parca o sa se observe cum freameaza. Setarile standard sunt reduse. Dar la tine se aplica ce ziceam mai sus.

| xFluing a răspuns (pentru sltlp):

*facepalm* Performanta intr-un joc nu consta doar in rezolutie. Umbla si la setarile de grafica!

| sltlp a răspuns (pentru xFluing):

CE imi raspunzi mie?

| xFluing a răspuns (pentru sltlp):

Ah, scuze. Credeam ca esti OP

| JustFamous a răspuns:

Pai nu de mult am avut o placa de asta pe PC cu urmatoarele specificatii: Nvidia GeForce 210 1GB DDR3, Intel Dual Core 2. 0GHz si 3gb Ram.
Asa ca urmatoarele jocuri testate de mine care merg 100% sunt: Test Drive Unlimited 1 Maxxed; TDU 2 Low/Med; Gta 4 Low; Metro Last Light Low/Med (cu mici frame drop); Metro 2033 Hight; Assasin's Creed toate pana la 3 care nu mergea deloc; League Of Legends; ETS 1 High; ETS 2 Med/High; Arma 2 Low; Outlast Med/High; Dirt 3 High; Driver San Francisco High; DeadPool Med/HIgh; Toata seria Call of Duty pe High; Grid 1 High/Ultra; Grid 2 Med/High; Payday 1 High ' Payday 2 Med; Prototype 1 High ' Prototype 2 Low/Med; Sleeping Dogs Med; Battlefield 3 Ultra low/low sad; Sims 3 High; Need For Speed The Run Low (dar si asa mergea cu frame drop); Need For Speed Undercover High; NFS Most Wanted 2012 Ultra Low/Low; Si lista continua dar acestea sunt jocurile pe care le-am incercat pe o placa GeForce 210 Si merg bine. Acm depinde ce procesor ai..rami... Sper ca raspunsul sa te fi ajutat in alegerea jocurilor. Recent mi-am schimbat PC asa ca nu pot sa te ajut cu jocurile care v-or aparea :-s. Daca vrei sa te mai ajut cu ceva lasa-mi un PM big grin Numai Bine.