| TheDarkVampire a întrebat:

Ce model de placa video imi recomandati? Care este mai bun? As dori sa imi spuneti modelul complet, nu doar marca (ex: "nVidia")... Ofer funda raspunsului cel mai bun!
Multumesc Anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa trebuie sa fie AMD RADEON SAPPHIRE sa aiba GDDR5 128 bit 1gb pci express 3.0 2.1 sau 2.0 cel mai bun e 3.0 happy, atata iti trebuie, si vezi tu cati bani ai si iti alegi, dar sa aiba minim proprietatile de ti le-am zis mai sus

Răspuns utilizator avertizat
| wasilika24 a răspuns:

Amd radeon 6990 este cea mai puternica placa video dar iti trebuie alimentare de lumina de 1kw si plus de asta cu asa o videocarta poti face bani mari instalind programa asta http://www.rublik.com/5025fee8d93aae7d7000022a
eu ma folosesc de ea 3 ani si am facut peste 15000 de euro si acum mai vreau sa-mi procur inca o video placa de asta iti recomand