| SAMP a întrebat:

Ce parere aveti de PC-ul ista?
http://www.emag.ro/......formancev7
E bun pentru gaming?
Daca da cam ce jocuri as putea juca pe el?
Dau FUNDITA

2 răspunsuri:
| Traianosik a răspuns:

Poi sa-ti zic caracteristicile unui PC bun
1. Multi GB rami ( 3-4 GB ram ar fi frumos)
2. Procesor - Intel Pentium Dual Core este cel mai bun.
3. HD (memorie SATA neaparat pentru jocuri) de preferat 250GB+ ca sa ai unde stoca jocurile, eu am de 500GB am la spatiu...
4.Monitorul ( de preferat Samsung si LCD sau LED depinde de buget)
5. Giga Hertzi ( 2, 4GHZ, in orice caz peste 2GHZ)
6. Placa video de 2GB ATI, poti lua si NVIDIA dar e mai slaba.
7. Mouse-ul (unul confortabil care sa iti ia comanda imediat la fel trebuie si tastatura)
Si in legatura cu PC-ul ala nu are tot ce am zis mai sus.
Urmeaza toate indicatiile astea si jocurile nu ti se vor bloca. Pentru cerintele de mai sus poti juca jocuri ca Just Cause 2, Call of duty( toate), GTA IV tot ce e nou si e compatibil cu Windows 7 Ultimate ( din ala sa-ti bagi)
Toata investitia asta e scumpa, dar te vei bucura in ea in timp. Nu stiu care iti este bugetul dar daca poti urmeaza sfaturile si vei fii fericit cu noul tau PC. Funda?

| SAMP explică:

Sunt de acord cu ce ai zisin mare parte dar te inseli la cateva chesti
Intel Pemtium Dual Core nu e cel mai bun procesor de fapt e slab, cel mai bun e un procesor Intel Core i7
Si sa fim seriosi daca tu esti multumit cu 2, 4 GHz inseamna ca nu prea esti ambitios, eu stramb din nas si cand vad unul cu 3, 1 GHz