| Krono a întrebat:

ce parere aveti de PC-ul ista?
Procesor: Intel Core i5 3, 10 GHZ
Placa video: nVIDIA 1 GB
RAM: 4GB
HDD: 1 TB
E bun pentru gaming?
Vreau sa stiu daca imi vor merge jocurile urmatoare

GTA San Andreas
Prototype
Batman Arkam Asylum
Batman Arkam City
Assasin's Creed (1, 2, Brotherhood si Revelation)
GTA IV
Half Life 2
Crysis 2
Batelfield (toate)
Dead Space 2
FEAR (toate)
Nail'd
TDU 2
Vreau doar sa imi spuneti care jocuri vor merge si care nu.

Răspuns Câştigător
| orangex a răspuns:

Teoretic ar merge toate, practic ramane de vazut, pe cat biti sunt, ce largime de banda are placa video, inutil sa ai o placa video de 1GB daca are doar 64 biti, una buna este de 128 +, dar din cate spui ca are acel PC, jocurile merg toate, poate ceva mai greu la battlefield 3 si GTA IV (conteaza bitii de la placa video)

4 răspunsuri:
| MaStErShOt a răspuns:

Procesorul e foarte bun, e puternic la i5 3.10ghz, toate jocurile iti vor merge perfect, nici unul nu cere mai mult decat ai. nu o sa ai probleme cu el. funda?

| Herysys a răspuns:

Depinde de cati biti are placa video si de frecvente, ca restul duce chiar aproape de maxim totul, depinde si de placa video chiar daca e de 1G

| thegame9 a răspuns:

Poi eu am un pc cu procesor de 2.4 Ghz-placa video radeon de 128 MB si ram 1.5 GB si imi merge GTA San Andreas iar pe laptop am 2.26 GZ placa video de 1GB si ram 2GB si imi merge Prototype perfect, GTA IV un pic sacadat ...deci iti dai seama ca al tau cu procesoru de 3.10 si alea iti MERGwinking

De ex uite cerintele pentru TDU 2 :Cerinte minime de sistem:
O Sistem de operare: Windows XP SP2, Vista SP2, 7
o Procesor: Intel Core2 Duo 1.8 GHz sau AMD Athlon X2 3800 sau mai bine
O memorie: 1GB RAM
o Grafica: ATI Radeon X1800 sau NVIDIA GeForce 7800 sau mai bine
DirectX o ®: DirectX 9.0c
o Hard Drive: gratuit 3GB
o Sunet: DirectX 9.0c compatibil
o Alte cerinţe: necesita conexiune la Internet
Cerinte recomandate de sistem:
O Sistem de operare: Windows XP SP2, Vista SP2, 7
o Procesor: Intel Core2Duo E8400 sau AMD Phenom II X2 555 sau mai bine
O memorie: 2GB RAM
o Grafica: ATI Radeon HD 3850 sau NVIDIA GeForce 8800 sau mai bine
DirectX o ®: DirectX 9.0c
o Hard Drive: gratuit 3GB
o Sunet: DirectX 9.0c compatibil
Periferice o: Xbox 360 Controller for Windows, acţiune Logitech Dual, Logitech Rumblepad 2
o Alte cerinţe: necesita conexiune la Internet

| Reellex1 a răspuns:

Nu ca e bun da e foarte bun.Computer tau va lua toate jocurile astea si inca pe cele care o sa apara peste vreau an-doi